آخرین خبر/ به‌ندرت پیش می‌آید مسیر رسیدن به رضایت فردی و حرفه‌ای مستقیم باشد. از هر کسی که به بزرگ‌ترین اهداف زندگی‌اش دست یافته یا در روابط فردی و اجتماعی‌اش موفق بوده بپرسید داستان‌های زیادی از اشتباه‌ها، منحرف‌شدن‌ها و جاده‌های فرعیِ غیرمنتظره در طول راه تعریف می‌کند. چه چیزی آن‌هایی را که از پسِ این مشکلات برمی‌آیند از کسانی که از خط خارج می‌شوند متمایز می‌کند؟ انعطاف‌پذیری؛ یا بهتر بگوییم انعطاف‌پذیری هیجانی.
دکتر سوزان دیوید، محقق و روان‌شناس دانشکده‌ی پزشکی هاروارد، با استفاده از روایت‌های زندگی خود و مراجعانش و همچنین با بهره‌گیری از یافته‌های تحقیقات گسترده در زمینه‌ی هیجان، رویکردی برای مقابله با افکار و هیجان‌های ناخوشایند در این کتاب ارائه می‌دهد که آن‌را انعطاف‌پذیری هیجانی می‌نامد.
انعطاف‌پذیری هیجانی رویکردی نوین و علمی است که به‌کمک آن می‌توانید فرازونشیب‌های زندگی و ناکامی‌ها را با خویشتن‌پذیری، بصیرت و ذهن باز پشت سر بگذارید. دکتر سوزان دیوید، با بیش از بیست سال مطالعه‌ی احساسات، خوشبختی و دستاوردها، دریافته است که فارغ از میزان هوشمندی، خلاقیت یا تیپ شخصیتی افراد، نحوه‌ی مدیریت دنیای درونی (افکار، احساسات و گفت‌وگو با خود) در‌نهایت تعیین‌کننده‌ی موفقیت‌شان است.
انعطاف‌پذیری هیجانی که از قلم فردی متخصص و دلسوز نوشته شده، نقشه‌ی راهی است برای تغییر رفتار واقعی. راهنمایی است که صرف‌نظر از این‌که چه کسی هستید یا چهره‌تان چه شکلی است روش جدیدی از عملکرد را جلوی پای‌تان می‌گذارد تا به تمامیِ پتانسیل‌های‌تان برسید.

 انعطاف‌پذیری هیجانی

رهایی از قیدوبندها و قدرت پذیرش تغییر
سوزان دیوید
ترجمه‌ی سوما فتحی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar