فارس/ برای شناخت شخصیت و سیره هر فردی، مطالعه کتاب‌هایی که درباره او و حوادثی که در زمانه‌اش اتفاق افتاده از نزدیک‌ترین و بهترین راه‌‌هاست. درباره زندگانی پیامبر اکرم(ص) آخرین فرستاده خداوند نیز مطالب زیادی نوشته شده است که نمایانگر نحوه زندگی و ویژگی‌های اخلاقی ایشان است. 

انتشارات کتاب جمکران نیز برای شناساندن این رسول مهربانی‌ها کتاب‌هایی را منتشر کرده که بارها تجدید چاپ شده‌اند. کتاب‌هایی از معارفی تا رمان و داستان برای مخاطب کودک تا بزرگسال که به مناسب ایام رحلت پیامبر(ص) کتاب‌هایی را که به‌تازگی تجدید چاپ شده‌اند معرفی کرده‌ایم:

کتاب «محمد در تورات و انجیل» نوشته پروفسور عبدالاحد داود (بنیامین کلدانی) است. اسقفی که تسلطش به زبان عبری، انگلیسی،  لاتین و آرامی، خط سریانی و تحصیل در اروپا و کسب مدارج بالای علمی کلیسا باعث شده به‌خوبی تحریفات انجیل و تورات را دریابد و آن‌ها را بیان کند و از بشارت‌های این دو کتاب درباره دین آخرین پیامبر سخن بگوید. کتابی که کاملاً پژوهشی است و مجادلاتی دارد که نشان دهد کدام دین بر حق است و کدام دین بر حق نیست. کتابی که از بهترین‌ها در این زمینه به زبان فارسی است. نثر کتاب شیوا و روان است و از همه مهم‌تر آنکه برای مخاطب عمومی نوشته شده است. چاپ دوم این کتاب اخیرا با قیمت ۹۸ هزارتومان توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شده است.

کتاب «حنانه شو» نوشته رقیه بابایی است. کتابی کوچک و کم‌حجم که با زبانی داستانی معجزاتی را بیان می‌کند که در زمان پیامبر و در راه اثبات حقانیت ایشان بر روی اجسام صورت گرفته است. معجزاتی هم‌چون دوپاره شدن ماه، حرکت کردن درخت، به حرف آمدن سنگ‌ریزه‌ها و... که هر کدام رسالت داشتند برحق بودن حضرت محمد(ص) را اثبات کنند برای آنانی که گوشی شنوایی و چشمی بینا برای دریافت حقیقت داشته‌اند. این کتاب می‌تواند برای نوجوانان نیز به‌منظور آشنایی و انس با رسول خدا(ص) گزینه مناسبی باشد. این کتاب که اخیرا به پنجمین چاپ خود رسیده است با قیمت ۴۰ هزارتومان توسط انتشارات کتاب جمکران راهی بازار نشر شده است.

رمان «النا» نوشته رضا وحید، ماجرای سفر پیک رسول الله(ص) به سوی سرزمین روم را بیان می‌کند. پیکی به نام «دحیه کلبی» که داستان حول محور شخصیت او و حوادثی که حین و پس از سفرش به آن سرزمین رخ داده است. این کتاب برای پنجمین بار تجدید چاپ شده است و اخیرا با قیمت ۱۲۹ هزارتومان به کتابفروشی‌ها رسیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar