آخرین خودرو/ فیات ۵۰۰ یک هاچ بک ایتالیایی و شهری است که برنامه واردات آن توسط شرکت پارسیان موتور دنبال می شود. این خودرو یکی از اصیل ترین محصولات صنایع خودروسازی ایتالیا است. اولین فیات ۵۰۰ در جهان سال ۱۹۵۷ معرفی شد. البته که پیش از آن نسخه توپولینو از ۵۰۰ در بازار جهانی شناخته می شد. اما از سال ۱۹۵۷ سبکی خاص و متفاوت برای این هاچ بک ایتالیایی در نظر گرفته شد که هنوز پا برجا است.

مشخصات فنی فیات ۵۰۰
فیات ۵۰۰ با نسخه های مختلفی به بازار ایران می آید. اما پارسیان موتور برنامه دارد تا در گام نخست نمونه ۱.۲ لیتری این خودرو را به بازار عرضه کند. ۵۰۰ با پیشرانه ۱.۲ لیتری که ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ دارد ۶۹ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۰۲ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده این خودرو از نوع ۵ سرعته اتوماتیک (نیمه اتوماتیک AMT) است که توان را به چرخ های جلو می رساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این نسخه از ۵۰۰ حدود ۱۳ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت اعلام می شود. این تیپ Fiat 500 وزن خالص نزدیک به ۹۰۰ کیلوگرم را دارد.
گفته می شود که در آینده نزدیک نمونه یک لیتری هایبرید و ۱.۴ لیتری تنفس طبیعی این خودرو توسط پارسیان موتور به بازار ایران عرضه می شود. در حال حاضر مشتریان بازار جهانی می توانند نمونه های خاص و سفارشی ۵۰۰ را با قدرتی نزدیک به ۱۹۸ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتن متر خریداری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir