آخرین خودرو/ گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی ویژگی های سورن پلاس جدید را اعلام کرده است.
 
به گزارش آخرین خودرو، با توجه به استانداردهای اجباری ۸۵گانه تمام خودروسازان باید ویژگی های جدیدی را به خودروهای خود اضافه کنند. ایران خودرو هم به تازگی سورن پلاس جدید را به بازار معرفی کرده است و می خواهد این خودرو را به دست مشتریان برساند.

سورن پلاس جدید همچنان به پیشرانه EF7 مجهز است. این پیشرانه ۱۱۳ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده سورن+ نیز از نوع ۵ سرعته دستی است که توان را به چرخ های جلو می رساند. در این خودرو امکاناتی مانند کروز کنترل، فرمان هیدرولیک، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، دو کیسه هوا، پشتی برقی صندلی های جلو، شیشه های دودی عقب، تهویه اتوماتیک، چراغ روشنایی، پوزیشن لامپ، نمایشگر لمسی، تریم داخلی پارچه ای و… مانند گذشته وجود دارد.

امکانات جدید سورن پلاس
با توجه به استانداردهای اجباری سورن+ به سنسور پایش باد تایرها مجهز خواهد شد و نشانگر تعویض دنده GSI به این خودرو اضافه می شود. سامانه کنترل پایداری الکتریکی و کنترل شروع حرکت در سربالایی هم به سورن پلاس جدید اضافه شده است. ترمز EBA هم از دیگر امکانات این خودرو است و به گفته ایران خودرو، سورن+ توانسته تا استاندارد حفاظت از عابر پیاده را به دست آورد.

با توجه به آنچه که ایران خودرو اعلام کرده است، نسخه ارتقا یافته سورن در هفته های آتی به دست مشتریان خواهد رسید. این احتمال وجود دارد تا در پایان پاییز ۱۴۰۲، دیگر تمام ویژگی ها به صورت استاندارد در سورن پلاس وجود داشته باشد.

سورن پلاس قرار است تا در آینده نزدیک با نسخه بهینه هم به بازار بیاید. در نمونه بهینه این خودرو، قوای محرکه از نوع XU7 پلاس خواهد بود که قدرت کمتری را تولید می کند. این پیشرانه در پژو پارس سال و آریسان هم دیده می شود. ایران خودرو با این اقدام می خواهد تا نسخه ای اقتصادی تر از سورن+ را به بازار عرضه کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir