پدال/ هنسی با ترتیب دادن مسابقهٔ درگی در مقابل کوروت Z06، توانایی‌های کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ با کیت ارتقاء H1000 را نشان داده است.

هنسی برای نشان دادن توانایی‌های جدیدترین محصول خود یعنی کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ H1000، درگی با شورلت کوروت Z06 ترتیب داده است. این سوپرسدان هنسی چند ماه پیش رونمایی شد و حالا تولید آن آغاز شده است. کوروت Z06 با پیشرانهٔ ۵.۵ لیتری V8 تنفس طبیعی که ۶۷۰ اسب بخار قدرت و ۶۲۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، سوپراسپرت بسیار توانمندی است. این ماشین ظرف تنها ۲.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که عدد چشمگیری است اما در برابر ارتقاء پکیج H1000 هنسی روی CT5-V بلک‌وینگ چندان به چشم نمی‌آید.

CT5-V بلک‌وینگ استاندارد از لحاظ قدرت فقط ۲ اسب بخار ضعیف‌تر از Z06 است زیرا موتور ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ آن ۶۶۸ اسب بخار قدرت تولید می‌کند هرچند که گشتاور ۸۹۵ نیوتن متری آن بسیار بیشتر است. بااین‌حال، هنسی که به این اعداد قانع نیست، با کیت H1000 خروجی موتور را به ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۱۰ نیوتن متر گشتاور افزایش داده است؛ بنابراین، تعجبی ندارد که کوروت در هردو مسابقه شکست می‌خورد. در هردو مسابقه که به‌صورت رولینگ برگزار می‌شود، کادیلاک حتی با وجود وزن بیشتر ۱۸۷۰ کیلوگرمی در مقایسه با کوروت ۱۶۷۰ کیلوگرمی، رقیب را مغلوب می‌کند.

هنسی ارتقاءهای زیادی را روی موتور کادیلاک انجام داده است که شامل پورت و پولیش سرسیلندر، تجهیز به میل بادامک HPE و همین‌طور سوپاپ‌ها و پوشرادهای جدید، سوپرشارژر بزرگ‌تر، ورودی هوای جریان بالا، مبدل‌های حرارتی بزرگ‌تر و هدرزهای فولادی ضدزنگ می‌شود. تنظیم مجدد نرم‌افزار مدیریت موتور هم تکمیل‌کنندهٔ تغییرات هنسی هستند. به گفتهٔ این تیونر، به لطف تغییرات مذکور، CT5-V بلک‌وینگ ظرف ۲.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که یک‌دهم ثانیه از کوروت و یک ثانیهٔ کامل از نسخهٔ استاندارد سریع‌تر است. این سوپرسدان تیون شده ۴۰۰ متر را هم در ۱۰.۱ ثانیه طی می‌کند.

هنسی هنوز قیمت این کیت تیونینگ را اعلام نکرده است اما قیمت کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ استاندارد از ۹۳,۳۹۰ دلار آغاز می‌شود؛ بنابراین، به‌احتمال‌زیاد با این پکیج، قیمت سدان کادیلاک شش‌رقمی خواهد شد. این کیت با گارانتی ۳۸ هزار کیلومتری ارائه می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir