آخرین خودرو/ نتا X جدید ترین محصول از کمپانی هوزون Hozon است که طراحی متفاوتی دارد و قرار است به زودی به بازار چین بیاید.

اولین عکس رسمی از شاسی بلند الکتریکی هوزون (Hozon)، یعنی نتا X منتشر شد. این عکس در ادامه تصاویر و داده هایی است که همراه با درخواست این خودرو ساز برای مجوز فروش این شاسی بلند در ماه گذشته فاش شده است.

طراحی نتا X ؛ خاص و مدرن
نمای بیرونی مفهوم طراحی «اطمینان و حضور» نتا را ادامه می دهد. در نمای جلویی از جلو پنجره بسته استفاده شده است و چراغ های جلو در دو طرف با نوری L شکل به عنوان چراغ های روز LED نمایان شده اند. قسمت عقب خودرو دارای خطوط افقی متعددی است. این خودروی الکتریکی جدید دارای چراغ های عقب به هم پیوسته است. این خودرو بر روی شاسی ای با ابعاد ۴۶۱۹/۱۸۶۰/۱۶۲۸ میلی متری و با فاصله بین دو محور ۲۷۷۰ میلی متر ساخته شده است. بر اساس عکس رسمی، طرح رنگ آمیزی داخلی عمدتا قهوه ای است و با مشکی تکمیل شده است. چیدمان کل کنسول مرکزی ساده است و تقریباً هیچ دکمه فیزیکی ندارد. اکثر دکمه های عملکردی در صفحه نمایش کنترل مرکزی یکپارچه شده اند.

مشخصات فنی
برای پیشرانه نتا  X از یک موتور سنکرون با آهنربای دائمی ۱۲۰ کیلو واتی (PMSM) استفاده می کند و حداکثر سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعتی برای آن تعیین شده است. این پیشرانه با باتری های ۵۱.۸ کیلو وات ساعتی و ۶۲ کیلو وات ساعتی بسته به نوع تریم عرضه می گردد. برد پیمایشی بر اساس استاندارد CLTC ، ۴۰۱ کیلومتر و ۵۰۱ کیلومتر بسته به تریم تنظیم شده است.

این شاسی بلند جمع و جور جایگزینی برای کراس اوور نتا  U-II خواهد شد. پیش از این، این خودروی الکتریکی توسط وزارت صنایع چین با نام نتا  U مکس در معرض دید قرار گرفته بود. با این حال، نتا تصمیم گرفت این SUV را فقط “X” بنامد. بنابراین، این خودرو یک فیس لیفت از شاسی بلند فعلی نتا  U-II است. نتا X به تازگی از خط تولید خارج شده است و فروش آن در این سه ماهه پیش بینی می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir