پدال/ نسخهٔ بروز شدهٔ جیپ گلادیاتور مدل ۲۰۲۴ از همان بهبودها و به‌روزرسانی‌های فیس‌لیفت رانگلر بهره‌مند شده که شامل جلوپنجرهٔ جدید و نمایشگر بزرگ‌تر داخلی می‌شود.

پس‌ازاینکه اوایل امسال جیپ نسخهٔ بروز شدهٔ رانگلر را معرفی کرد، می‌دانستیم همان به‌روزرسانی‌ها برای پیکاپ گلادیاتور هم اعمال خواهد شد و حالا این اتفاق در نمایشگاه دیترویت رخ داده است. بزرگ‌ترین تغییر بیرونی این پیکاپ تجهیز به جلوپنجرهٔ جدید است که هرچند شیارهای کوچک‌تری دارد اما به گفتهٔ جیپ، خنک‌کنندگی موتور را بهبود خواهد داد. این جلوپنجره به رنگ مشکی با قاب خاکستری است. برای گلادیاتور همچنین هفت طرح رینگ جدید هم ارائه شده که با لاستیک‌های ۳۲ و ۳۳ اینچی پوشیده می‌شوند.

در داخل خودرو شاهد همان به‌روزرسانی‌های رانگلر هستیم که شامل نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی بزرگ‌تر ۱۲.۳ اینچی و دریچه‌های تهویهٔ مرکزی جدید در زیر آن می‌شود. این نمایشگر همچنین به اندروید اتو و اپل کارپلی بی‌سیم مجهز است و حالا نقشه‌های مسیرهای آفرودی را هم به نمایش درمی‌آورد. این ویژگی شامل ۶۲ مسیر مختلف مثل روبیکان تریل می‌شود. صندلی‌های برقی ۱۲ جهته مقاوم در برابر آب نیز برای این پیکاپ قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر این، جیپ با ارائهٔ ایربگ‌های پرده‌ای عقب و جلو به‌صورت استاندارد، ایمنی پیکاپ خود را هم ارتقاء داده است.

گلادیاتور مدل ۲۰۲۴ مثل قبل با همان پیشرانهٔ ۳.۶ لیتری V6 پنتااستار عرضه می‌شود که ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن متر گشتاور دارد. بااین‌حال، جیپ به ارائهٔ موتور دیزلی برای این پیکاپ پایان داده است. انتقال نیروی موتور به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد اما گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک هم قابل سفارش خواهد بود. تمام مدل‌های گلادیاتور به‌صورت استاندارد از سه صفحه محافظ برای باک سوخت، گیربکس کمکی و کارتل روغن گیربکس بهره می‌برند.

جیپ همچنین سه پکیج جدید از شرکت AEV را هم برای گلادیاتور ارائه خواهد کرد. دو پکیج اول بنام آپ‌کانتری و آپ‌کانتری پلاس افزایش ۵ سانتی‌متری ارتفاع تعلیق و لاستیک‌های ۳۵ اینچی آل‌ترین گودریچ را به همراه دارند و برای مدل‌های اسپرت، ویلیز، موهاوی و روبیکان قابل سفارش خواهند بود اما پکیج سوم بنام Level II صرفاً به روبیکان اختصاص دارد و شامل لاستیک‌های ۳۷ اینچی و ۴۰ سانتی‌متر ارتفاع از زمین می‌شود.

جیپ هم‌اکنون پذیرش سفارشات خرید برای گلادیاتور جدید را آغاز کرده و قرار است این پیکاپ در پایان امسال راهی نمایندگی‌های فروش شود. خریداران همچنین می‌توانند پکیج‌های AEV را هم همراه با خودرو سفارش دهند. در این صورت، جیپ پیکاپ‌ها را از کارخانهٔ خود برای تجهیز به پکیج موردنظر به AEV می‌فرستد و سپس به خریدار تحویل می‌دهد. قیمت گلادیاتور ۲۰۲۴ فعلاً اعلام نشده است اما قیمت مدل ۲۰۲۳ از ۴۰,۵۷۰ دلار شروع می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir